KNVB-beker

KNVB-beker

  • 18aug
    ASWH
    5
    -
    0
    MASV
    M.A. Roeleveld
    18aug
    ASWH
    5

    MASV
    0
    18aug
    FC 's-Gravenzande
    3
    -
    2
    Quick
    M. Vos
    18aug
    FC 's-Gravenzande
    3

    Quick
    2
    18aug
    Eemdijk
    3
    -
    0
    VC Vlissingen
    F.R. de Winter
    18aug
    Eemdijk
    3

    VC Vlissingen
    0
    18aug
    Alverna
    0
    -
    2
    ODIN '59
    T.R. Winkel
    18aug
    Alverna
    0

    ODIN '59
    2
    18aug
    EVV Echt
    7
    -
    0
    Brielle
    T. Voncken
    18aug
    EVV Echt
    7

    Brielle
    0
    18aug
    Goes
    0
    -
    4
    Staphorst
    C. Prooi
    18aug
    Goes
    0

    Staphorst
    4
    18aug
    Harkemase Boys
    2
    -
    1
    De Dijk
    S. Dröge
    18aug
    Harkemase Boys
    2

    De Dijk
    1
    18aug
    Hoek
    3
    -
    0
    ADO '20
    R.N. de Cock
    18aug
    Hoek
    3

    ADO '20
    0
    18aug
    OSS '20
    2
    -
    4
    Noordwijk
    L.P.S. Cairo
    18aug
    OSS '20
    2

    Noordwijk
    4
    18aug
    Quick '20
    2
    -
    6
    DVS '33 Ermelo
    F.E. ter Brake
    18aug
    Quick '20
    2

    DVS '33 Ermelo
    6
    18aug
    Sportlust '46
    1
    -
    4
    HBS
    F.M.L. v.d. Elzen
    18aug
    Sportlust '46
    1

    HBS
    4
    18aug
    SteDoCo
    1
    -
    0
    Cluzona
    L. Timmer
    18aug
    SteDoCo
    1

    Cluzona
    0
    18aug
    * Urk
    2
    -
    2
    SDO
    D. Schaper
    18aug
    Urk *
    2

    SDO
    2
    18aug
    Zaanlandia
    1
    -
    1
    Achilles '29 *
    B.R. Annegarn
    18aug
    Zaanlandia
    1

    Achilles '29 *
    1
    19aug
    JOS/Watergraafsmeer
    1
    -
    2
    Westlandia
    D.H. de Vries
    19aug
    JOS/Watergraafsmeer
    1

    Westlandia
    2
    19aug
    Bekkerveld
    2
    -
    4
    Hercules
    J.J.M. Vries
    19aug
    Bekkerveld
    2

    Hercules
    4
  • 18aug
    DFS
    2
    -
    1
    Barendrecht
    E.P.W. Thijs
    18aug
    DFS
    2

    Barendrecht
    1
    18aug
    DOVO
    3
    -
    0
    Quick Boys
    R.H. Hensgens
    18aug
    DOVO
    3

    Quick Boys
    0
    18aug
    DZC '68
    0
    -
    2
    Scheveningen
    J. Rozendal
    18aug
    DZC '68
    0

    Scheveningen
    2
    18aug
    Rijnsburgse Boys
    3
    -
    1
    Ajax (za)
    R.J.A. Gansner
    18aug
    Rijnsburgse Boys
    3

    Ajax (za)
    1
    18aug
    Spakenburg
    4
    -
    1
    Wittenhorst
    N.B. Smit
    18aug
    Spakenburg
    4

    Wittenhorst
    1
    18aug
    JVC Cuijk
    2
    -
    3
    Koninklijke HFC
    K. Puts
    18aug
    JVC Cuijk
    2

    Koninklijke HFC
    3
    21aug
    Alcides
    2
    -
    0
    VVOG
    W. Wiersma
    21aug
    Alcides
    2

    VVOG
    0
    21aug
    FC 's-Gravenzande
    1
    -
    2
    Excelsior Maassluis
    S. de Brito Roque
    21aug
    FC 's-Gravenzande
    1

    Excelsior Maassluis
    2
    21aug
    GVVV
    0
    -
    3
    TEC
    J. Rozendal
    21aug
    GVVV
    0

    TEC
    3
    21aug
    IJsselmeervogels
    2
    -
    3
    Noordwijk
    R.J.A. Gansner
    21aug
    IJsselmeervogels
    2

    Noordwijk
    3
    22aug
    Staphorst
    2
    -
    1
    HSC '21
    T.R. Winkel
    22aug
    Staphorst
    2

    HSC '21
    1
    22aug
    Uno Animo
    1
    -
    6
    VVSB
    V.S. Ris
    22aug
    Uno Animo
    1

    VVSB
    6
    22aug
    Achilles '29
    1
    -
    6
    Harkemase Boys
    L. Timmer
    22aug
    Achilles '29
    1

    Harkemase Boys
    6
    22aug
    Blauw Geel '38
    0
    -
    1
    Urk
    P. Raven
    22aug
    Blauw Geel '38
    0

    Urk
    1
    22aug
    De Treffers
    1
    -
    2
    DVS '33 Ermelo
    T. Voncken
    22aug
    De Treffers
    1

    DVS '33 Ermelo
    2
    22aug
    * Gemert
    1
    -
    1
    Hoek
    L.P.S. Cairo
    22aug
    Gemert *
    1

    Hoek
    1
    22aug
    Groene Ster
    2
    -
    1
    FC Lienden
    N.H.H.J. Tunnissen
    22aug
    Groene Ster
    2

    FC Lienden
    1
    22aug
    HBS
    2
    -
    3
    ONS Sneek
    J.J.M. Vries
    22aug
    HBS
    2

    ONS Sneek
    3
    22aug
    Hercules
    0
    -
    4
    ASWH
    E.P.W. Thijs
    22aug
    Hercules
    0

    ASWH
    4
    22aug
    HHC Hardenberg
    0
    -
    3
    OFC
    D. Schaper
    22aug
    HHC Hardenberg
    0

    OFC
    3
    22aug
    ODIN '59
    1
    -
    0
    Dongen
    R.H. Hensgens
    22aug
    ODIN '59
    1

    Dongen
    0
    22aug
    OJC Rosmalen
    4
    -
    1
    Flevo Boys
    W.H. Bronsvoort
    22aug
    OJC Rosmalen
    4

    Flevo Boys
    1
    22aug
    SJC
    0
    -
    2
    FC Lisse
    M. Vos
    22aug
    SJC
    0

    FC Lisse
    2
    22aug
    UNA
    2
    -
    4
    Eemdijk
    J. Aafouallah
    22aug
    UNA
    2

    Eemdijk
    4
    22aug
    Volendam
    1
    -
    0
    EVV Echt
    R.N. de Cock
    22aug
    Volendam
    1

    EVV Echt
    0
    22aug
    Westlandia
    2
    -
    1
    SteDoCo
    B. Sahiner
    22aug
    Westlandia
    2

    SteDoCo
    1
    25aug
    Te Werve
    3
    -
    1
    Marvilde
    P.A.J. Weghorst
    25aug
    Te Werve
    3

    Marvilde
    1
  • 25sep
    AFC
    5
    -
    0
    Telstar
    E. Blank
    25sep
    AFC
    5

    Telstar
    0
    25sep
    RKC Waalwijk
    2
    -
    0
    NAC Breda
    B.R. Blom
    25sep
    RKC Waalwijk
    2

    NAC Breda
    0
    25sep
    Almere City FC
    1
    -
    0
    FC Dordrecht
    E. v.d. Graaf
    25sep
    Almere City FC
    1

    FC Dordrecht
    0
    25sep
    DVS '33 Ermelo
    0
    -
    6
    Roda JC
    S. van der Eijk
    25sep
    DVS '33 Ermelo
    0

    Roda JC
    6
    25sep
    FC Den Bosch
    1
    -
    2
    Heracles Almelo
    S. Gözübüyük
    25sep
    FC Den Bosch
    1

    Heracles Almelo
    2
    25sep
    FC Volendam
    1
    -
    2
    Willem II
    S. Mulder
    25sep
    FC Volendam
    1

    Willem II
    2
    25sep
    Go Ahead Eagles
    2
    -
    0
    FC Eindhoven
    L.J. Gerrets
    25sep
    Go Ahead Eagles
    2

    FC Eindhoven
    0
    25sep
    Helmond Sport
    0
    -
    5
    Fortuna Sittard
    M.B. v.d. Kerkhof
    25sep
    Helmond Sport
    0

    Fortuna Sittard
    5
    25sep
    Koninklijke HFC
    4
    -
    0
    Harkemase Boys
    S.P.M. Teuben
    25sep
    Koninklijke HFC
    4

    Harkemase Boys
    0
    25sep
    Noordwijk
    3
    -
    2
    Sparta
    A. Bos
    25sep
    Noordwijk
    3

    Sparta
    2
    25sep
    ODIN '59
    1
    -
    0
    FC Lisse
    R.J.A. Gansner
    25sep
    ODIN '59
    1

    FC Lisse
    0
    25sep
    Rijnsburgse Boys
    1
    -
    1
    TOP Oss *
    C. Mulder
    25sep
    Rijnsburgse Boys
    1

    TOP Oss *
    1
    25sep
    Scheveningen
    2
    -
    3
    SC Cambuur
    R. Dieperink
    25sep
    Scheveningen
    2

    SC Cambuur
    3
    25sep
    Spakenburg
    3
    -
    0
    DFS
    M.J. Nagtegaal
    25sep
    Spakenburg
    3

    DFS
    0
    25sep
    VVSB
    3
    -
    3
    De Graafschap *
    M. Pérez
    25sep
    VVSB
    3

    De Graafschap *
    3
    25sep
    Westlandia
    0
    -
    3
    VVV Venlo
    I.G.M. Oostrom
    25sep
    Westlandia
    0

    VVV Venlo
    3
    25sep
    Kozakken Boys
    3
    -
    1
    ONS Sneek
    J.W.M. v.d. Laan
    25sep
    Kozakken Boys
    3

    ONS Sneek
    1
    25sep
    Excelsior
    2
    -
    3
    NEC
    J. Kamphuis
    25sep
    Excelsior
    2

    NEC
    3
    26sep
    OJC Rosmalen
    0
    -
    6
    ADO Den Haag
    D.J. Higler
    26sep
    OJC Rosmalen
    0

    ADO Den Haag
    6
    26sep
    Excelsior Maassluis
    0
    -
    4
    PSV
    J. Manschot
    26sep
    Excelsior Maassluis
    0

    PSV
    4
    26sep
    DOVO
    2
    -
    2
    Urk *
    R.W.M. Martens
    26sep
    DOVO
    2

    Urk *
    2
    26sep
    Eemdijk
    1
    -
    4
    ASWH
    S. Dröge
    26sep
    Eemdijk
    1

    ASWH
    4
    26sep
    Groene Ster
    2
    -
    1
    TEC
    J.J.M. Vries
    26sep
    Groene Ster
    2

    TEC
    1
    26sep
    Katwijk
    0
    -
    1
    SC Heerenveen
    C. Ruperti
    26sep
    Katwijk
    0

    SC Heerenveen
    1
    26sep
    Staphorst
    0
    -
    1
    PEC Zwolle
    H.S.H. Nijhuis
    26sep
    Staphorst
    0

    PEC Zwolle
    1
    26sep
    Volendam
    1
    -
    2
    Vitesse
    F.A. van Herk
    26sep
    Volendam
    1

    Vitesse
    2
    26sep
    Te Werve
    0
    -
    7
    Ajax
    C.A.N. Bax
    26sep
    Te Werve
    0

    Ajax
    7
    27sep
    Alcides
    0
    -
    6
    AZ
    J. Kooij
    27sep
    Alcides
    0

    AZ
    6
    27sep
    OFC
    1
    -
    3
    FC Emmen
    L.E. Cantineau
    27sep
    OFC
    1

    FC Emmen
    3
    27sep
    FC Groningen
    0
    -
    2
    FC Twente
    D.D. Makkelie
    27sep
    FC Groningen
    0

    FC Twente
    2
    27sep
    FC Utrecht
    2
    -
    0
    MVV
    A.W. Lindhout
    27sep
    FC Utrecht
    2

    MVV
    0
    27sep
    Gemert
    0
    -
    4
    Feyenoord
    P.H.M. van Boekel
    27sep
    Gemert
    0

    Feyenoord
    4
  • 30okt
    PSV
    2
    -
    3
    RKC Waalwijk
    M.B. v.d. Kerkhof
    30okt
    PSV
    2

    RKC Waalwijk
    3
    30okt
    AFC
    1
    -
    0
    TOP Oss
    J.W.M. v.d. Laan
    Olympisch Stadion
    30okt
    AFC
    1

    TOP Oss
    0
    30okt
    FC Twente
    4
    -
    2
    Noordwijk
    C.A.N. Bax
    30okt
    FC Twente
    4

    Noordwijk
    2
    30okt
    Kozakken Boys
    2
    -
    1
    Almere City FC
    A. Bos
    30okt
    Kozakken Boys
    2

    Almere City FC
    1
    30okt
    SC Cambuur
    2
    -
    1
    Koninklijke HFC
    R. Dieperink
    30okt
    SC Cambuur
    2

    Koninklijke HFC
    1
    30okt
    Urk
    0
    -
    1
    Roda JC
    S. v.d. Eijk
    30okt
    Urk
    0

    Roda JC
    1
    30okt
    De Graafschap
    2
    -
    5
    PEC Zwolle
    H.S.H. Nijhuis
    30okt
    De Graafschap
    2

    PEC Zwolle
    5
    31okt
    Heracles Almelo
    0
    -
    2
    Vitesse
    S. Mulder
    31okt
    Heracles Almelo
    0

    Vitesse
    2
    31okt
    AZ
    2
    -
    0
    VVV Venlo
    A.W. Lindhout
    31okt
    AZ
    2

    VVV Venlo
    0
    31okt
    FC Emmen
    1
    -
    3
    ODIN '59
    I.G.M. Oostrom
    31okt
    FC Emmen
    1

    ODIN '59
    3
    31okt
    FC Utrecht
    5
    -
    1
    ASWH
    J. Kooij
    31okt
    FC Utrecht
    5

    ASWH
    1
    31okt
    Groene Ster
    1
    -
    3
    SC Heerenveen
    M. Pérez
    31okt
    Groene Ster
    1

    SC Heerenveen
    3
    31okt
    Willem II
    5
    -
    0
    Spakenburg
    E. v.d. Graaf
    31okt
    Willem II
    5

    Spakenburg
    0
    31okt
    Ajax
    3
    -
    0
    Go Ahead Eagles
    B.R. Blom
    31okt
    Ajax
    3

    Go Ahead Eagles
    0
    1nov
    NEC
    2
    -
    3
    Fortuna Sittard
    P.H.M. van Boekel
    1nov
    NEC
    2

    Fortuna Sittard
    3
    1nov
    Feyenoord
    5
    -
    1
    ADO Den Haag
    J. Kamphuis
    1nov
    Feyenoord
    5

    ADO Den Haag
    1
  • 18dec
    Willem II
    -
    AFC
    18:30
    18dec
    Willem II

    AFC
    18:30
    18dec
    FC Twente
    -
    RKC Waalwijk
    19:45
    18dec
    FC Twente

    RKC Waalwijk
    19:45
    18dec
    AZ
    -
    PEC Zwolle
    20:45
    18dec
    AZ

    PEC Zwolle
    20:45
    19dec
    ODIN '59
    -
    SC Heerenveen
    18:30
    Bij Telstar
    19dec
    ODIN '59

    SC Heerenveen
    18:30
    19dec
    Fortuna Sittard
    -
    SC Cambuur
    19:45
    19dec
    Fortuna Sittard

    SC Cambuur
    19:45
    19dec
    Roda JC
    -
    Ajax
    20:45
    19dec
    Roda JC

    Ajax
    20:45
    20dec
    Kozakken Boys
    -
    Vitesse
    18:30
    20dec
    Kozakken Boys

    Vitesse
    18:30
    20dec
    Feyenoord
    -
    FC Utrecht
    20:45
    20dec
    Feyenoord

    FC Utrecht
    20:45